Kitesurfing w Błądzikowie

imageskitKitesurfing to sport technicznie podobny do windsurfingu, ale różni się w sposobie prowadzenia deski – prowadzi się ją tak jak podczas jazdy na fali (podobnie do snowboardu), w windsurfingu natomiast deska prowadzona jest płasko.Dodatkowo zamiast żagla wykorzystujemy latawiec.
Morze Bałtyckie jest dla zaawansowanych, a dla początkujących proponujemy Zatokę Pucką. Po pierwsze warunki wiatrowe są tu idealne, codziennie 2-3 BF, czego potrzebują adepci. Warto pamiętać, że pierwsze 2 godz szkolenia to puszczanie latawca na plaży, do czego wystarczy minimalny powiew wiatru. Następna zaleta Zatoki Puckiej to szalenie płytki akwen z mieliznami, nad którymi
na kajcie można latać. Podczas pierwszych zwrotów i skoków, gdy latawiec wpada do wody nie ma problemu z chwilowym zatrzymaniem się i odetchnięciem. Wszędzie jest grunt, dzięki czemu również czujemy się bezpiecznie i w momencie kiedy siądzie wiatr, albo jeśli będziemy mieli jakiś problem ze sprzętem, zawsze możemy wrócić do brzegu pieszo.
Ideaalne akweny zatoki to Błądzikowo, Rzucewo oraz Osłonino.